نَنوشته‌ها
همه رفتند؛ من مانده‎‎‎ام و خدایم...

همین اول کاری بگویم که نخوان برادر من! نخوان..تو که جنبه نداری نخوان این نوشته را! اصلا روز زن نزدیک است و می‌خواهم چار کلوم با هم‌جنس‌هایم در ملا عام حرف بزنم! نخوان شما!


اولین بار ی که یادم می‌آید به این مقوله فکر کردم، سر کلاس زبانشناسی بود که استاد مهربان‌مان، که موهای سپیدش همیشه برای من تداعی بابا بزرگ دوست داشتنی بود، گفت: قدیم‌ها اتاق مردها بوی مرد می‌داد.

همان‌جا من و رفیق شفیقم یک نگاهی به‌هم انداختیم و گفتیم: بوی مرد چیه؟ بوی عرق و جوراب؟!؟

و استادمان هر هر زد زیر خنده!


همه‌ی اسلام را جست‌و‌جو کنید عطر را برای زن حرام کرده‌اند؛ منتهی نمی‌دانم چرا این‌قدر مردهای جامعه مقید به این دستور اسلام درباره‌ی زنان هستند! اگر هنوز فکر می‌کنید درک نمی‌کنید از چه می‌نویسم!!! یک روز داغ تابستانی ساعت چهار بروید در واگن‌های مختلط مترو!!!! آن وقت اگر زنده برگشتید می‌فهمید "بوی مرد" یعنی چه!  یا اگر مرفه بی‌درد هستید در تاکسی بشینید بغل دست دو تا مرد! اگر طرف‌های بازار باشید فکر کنم بهتر جواب می‌دهد!

یک روز گرم تابستانی بود که یکی از برادران ما را خفت کرد توی اتاقی برای جلسه؛ کم مانده بود چهره‌ام بشود همان شکلک سبز معروف یاهو! نه دست‌رسی به پنجره بود و نه این اسپیلت‌های مزخرف تهویه می‌کرد هوا را!

ما هم که هر چقدر تلاش کردیم این جلسه تمام شود؛ نمی‌شد که نمی‌شد! طفلکی‌ها ما!...نرگسم که آمد توی اتاق با چشم و ابرو به من اشاره کرد باز ک پنجره را که اتاق "بوی مرد" می‌دهد!

خدا کند روزی‌تان نشود که توی یک اتاق دوازده متری، عین کلاس درس!!! پشت سر بیست تا مرد نشسته باشید! ان وقت از خدا شاید آرزوی مرگ کنید یا دست کم ارزو کنید بویایی‌تان را ازتان پس بگیرد!

خلاصه سرتان را درد نیاوردم! همین‌قدر بگویم که این روز ها که به بسیاری از مردها نگاه می‌کنم می‌بینم خیلی‌هایشان ثابت می‌کنند:

ازمردهای روزگار! فقط همین "بویشان" مانده!

 


پ.ن: روز زن بر همه‌ی زنان زحمت کش عالم که معادل چند مرد کار می‌کنند (مثل خانم وزیر بهداشت) مبارک باد. مبارک‌تر باد بر همه‌ی مادران مهربان و صبور.

پ.ن2: امروز همسر نرگسم گفت: باید در کار از نیروهای خانم استفاده کرد! هم منظم‌ترن هم دقیق‌تر و هم به‌تر کار می‌کنن؛ من نیز افزودم: بو هم نمی‌دن! (حتی اگر رگ شیرازی داشته باشن!)

پ.ن3: دعا کنید من و امثال من هیچ وقت درگیر کار مختلط نشوند! آن هم تا این حد!

[ سه‌شنبه 19 اردیبهشت‌ماه سال 1391 ] [ 10:42 ب.ظ ] [ حس غریب ] [ نظرات (33) ]
.: Weblog Themes By Iran Skin :.

آمار سایت
تعداد بازدید ها: 82403